بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

الحمدلله رب‌العالمین و صل الله علی محمداً و آل‌محمد

خداوند متعال نظام هستی را به‌صورت یکپارچه، دقیق، هوشمند و کامل آفریده‌است. انسان‌ها هم جزئی از این نظام هستی هستند و با ایمان، عمل صالح و صبر، خواهند توانست حرکت و نقش مؤثری را به سمت تعالی، در مدت عمرشان ایفا نمایند. بدیهی است پیروی از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و اهل‌بیت ایشان، راهنمای اصلی در این حرکت خواهد بود.

ما نیز امید کامل به تفضل خداوند تبارک و تعالی داشته و با توکل، توسل و تفویض به خالق، مدیر و مدبّر نظام هستی حرکت خواهیم کرد.

خدا را شاکرم که متعلق به کشور و سرزمین ایران عزیز، با تاریخ طولانی، ریشه‌دار، مسلمان، شیعه و ولایت‌مدار هستم. به کشورم تعلق سرزمینی داشته و با آموزه‌هایی از قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و همچنین تحصیلات و مطالعات وسیعی در زمینه مهندسی، مدیریت، اقتصاد، کسب‌وکار و نیز سابقه‌ای بیش‌ از چهل سال در فعالیت‌های مدیریتی در بخش دولتی و خصوصی به‌دنبال به اشتراک گذاشتن تجارب، خصوصاً برای نسل جوان، به‌منظور ساختن کشور می‌باشم . ساختن هر کشور در گرو اعتقاد، باور و همّت مردمان همان سرزمین میسّر است.

درحال‌حاضر موضوع اصلی ما ایرانیان در عرصه اقتصادی که مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد پرداختن به ارتقاء سطح زندگی مردم کشور است. اعتقاد دارم این امر با کسب علم، دانش و بالا بردن دقت در همه زمینه‌ها تحقق خواهد یافت. ما باید به توانمندی خودمان باور داشته و با کار گروهی، تحت هر شرایطی که می‌توانیم کشور را بسازیم. در این مسیر باید شاخص‌های قابل‌اندازه‌گیری را تعریف و در آن جهت حرکت کنیم. مهم‌ترین مقوله در این زمینه افزایش سهم کشور در تولید ناخالص جهانی، متوازن بودن همه بخش‌های اقتصادی و مناطق در کشور،  افزایش درآمد سرانه مردم و متعادل‌سازی آن در تولید ناخالص می باشد.

حتماً نهادهای رسمی و قانونی در کشور در این زمینه نقش بسیار بالا و مهمی دارند. ولی در این وب‌سایت بیشتر به ارتقاء سطح توانمندی تک‌تک مردم پرداخته خواهد شد. به دلایل فوق در کنار صفحات شخصی بنده در اینستاگرام و لینکدین، تصمیم گرفتم یک وب‌سایت شخصی را طراحی و ایجاد نمایم. هرچند صفحات مذکور قابلیت‌های خوبی دارند، وب‌سایت از جهت تولید محتوا و پرداختن به جزئیات، قابلیت بهتری خواهد داشت و مکمل آن دو صفحه ذکرشده می‌باشد.

با توجه به مسئولیت بنده در شرکت میدکو، بیشتر پست‌های به اشتراک گذاشته شده مربوط به پروژه‌های میدکو می‌باشد. زیرا اعتقاد داشته و دارم فضای غالب ما ایرانیان پرداختن به مقوله ساختن کشور در صحنه عمل و اجرا تحت هر شرایطی می‌باشد، و این از مسیر باور به توانمندی انسان‌ها میسّر است.

امید دارم که این وب‌سایت شخصی فرصت مناسبی برای پرداختن به مقوله‌های مختلف اقتصاد و خصوصاً حوزه کسب‌وکار در ابعاد بین‌المللی، منطقه‌ای و کشور باشد.

در خاتمه این مقدمه لازم است به چند نکته اشاره کنم :

   – وب‌سایت هیچ‌گونه جهت‌گیری جناحی نخواهد داشت.

   – صرفاً به ابعاد مختلف پیشرفت و ساختن کشور توسط انسان‌ها خواهد پرداخت.

   – وب‌سایت تحت نظر اینجانب و توسط فرزندانم اداره خواهد شد.

   – مؤلفه‌های اساسی عبارت است از سلامت، سرعت، دقت، نظم و یگانگی .

                                                                                                                                                                           با تشکر

                                                                                                                                                                    علی‌اصغر پورمند